isgmedya.com, onceisguvenligi.com, İş Güvenliği Uzmanı, Yangın Güvenliği Uzmanı, Acil Yardım ve Afet Yöneticisi, Yangın, Yüksekte Çalışma, İlk Yardım Eğitmeni
isgmedya.com, onceisguvenligi.com, İş Güvenliği Uzmanı, Yangın Güvenliği Uzmanı, Acil Yardım ve Afet Yöneticisi, Yangın, Yüksekte Çalışma, İlk Yardım Eğitmeni

Tatbikatta Kendini ve Diğer İtfaiyecileri Yakan İtfaiye Eri

[tabby title=”YanginUzmani”]

[tabby title=”Alternatif İZLE”]


[tabbyending]

26.12.2001
Ordu’da, itfaiyenin yangına sebep olan ev kazalarına karşı uyarılarda bulunmak üzere düzenlediği tatbikat, az kalsın gerçeğe dönüşüyordu.

İtfaiye erinin dikkatsizce yaktığı çakmak, ortalığı bir anda alevler içinde bırakırken, alevler içinde kalan itfaiye eri ile İtfaiye Müdür Yardımcısı, çevreden yetişenlerin yardımıyla yanmaktan son anda kurtuldu.

Ordu Belediye İtfaiyesi’nin bir süredir kamu kuruluşlarında çalışan personele yönelik kazalara sebep olan ev kazalarına karşı uyarılarda bulunmak amacıyla düzenlediği tatbikatlı toplantı, son olarak Telekom İl Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

Tatbikat sırasında kamu personeline bilgiler veren Ordu İtfaiye Müdür Yardımcısı Süleyman Gezer, yanan ateşe karşı nasıl tedbir alınması gerektiğini alevlere rüzgarın estiği yönden yaklaşmak gerektiğini anlattı. Bu uyarıya rağmen itfaiye eri rüzgarın karşı yönünden gaz döktükleri ateşi yakmak istedi. İtfaiye eri Münir Üçgül, çakmağı çaktığı sırada ortalığı alevler sardı. Bir anda alevler içinde kalan itfaiye erinin elindeki gaz şişesi de alev aldı. Şişeden dökülen gazlı alevler, İtfaiye Müdür Yardımcısı Süleyman Gezer’in üzerine de dökülünce ortalık bir anda karıştı.

Çevreden yetişenlerin yardımıyla Süleyman Gezer ve Münir Üçgül, yanmaktan son anda kurtuldu.

İtfaiye ekibi daha sonra, hiç bir şey olmamış gibi yanan tüpün nasıl söndürüleceği üzerinde bilgiler vererek tatbikata devam etti.